„Cały ten cukier” w TVN 7! 15.10 godz. 00.25

 In Wydarzenia Archiwum

Film Cały ten cukier (That Sugar Film) w telewizji TVN 7! Poniedziałek 10.10.2016, godz 22:15 oraz noc z piątku na sobotę 15.10 o godz. 00.25. Obejrzyj, przemyśl, komentuj, zadawaj pytania, drąż temat!

Film polecają nasze ekspertki zdrowego żywienia:
Iwona Kibil: Film „Cały ten cukier” bardzo dobrze pokazuje, w jaki sposób cukry proste wpływają na nasz organizm. Pamiętajmy jednak o tym, że zdrowa dieta powinna być przemyślana i dobrze skomponowana, gdyż sama rezygnacja z cukru może nie wystarczyć, jeżeli zamienimy go na nieodpowiednie tłuszcze, mięso czy nabiał.

Małgorzata Sobczyk: Siłą filmu jest przekaz, że produkty postrzegane przez nas jako zdrowe zawierają duże ilości cukrów dodanych. Tak więc mimo teoretycznie zdrowych wyborów żywieniowych łatwo możemy wpaść w „cukrową pułapkę”. Ważne jest czytanie etykiet i edukowanie społeczeństwa. Warto pamiętać, że węglowodany są niezbędnym elementem naszej diety, ale bardzo ważne jest ich źródło! Zawsze wybieraj „pełny pakiet” czyli cały owoc / warzywo w jak najmniej przetworzonej postaci, a nie sok lub deser z dodatkiem owoców.

Agnieszka Senk: Film uzmysławia nam, że nie wystarczy tylko bilansować dietę pod względem energetycznym, aby zachować zdrowie i szczupłą sylwetkę. Najważniejsze okazuje się być źródło energii, ponieważ od tego zależy jakie szlaki metaboliczne zostaną uruchomione w naszym organizmie.

Anna Żuławnik: W filmie padły bardzo ciekawe dane: „Gdyby wycofać ze sklepu wszystkie produkty zawierające cukier okazałoby się, że zniknęłoby 80% asortymentu sklepu”. Żyjemy w czasach, w których produktów bez cukru przyszło nam szukać na półkach ze zdrową żywnością, dlatego tak ważne jest, abyśmy czytali etykiety i byli uważni na wszelkie zamienniki cukru, takie jak np. syrop glukozowo-fruktozowy. Losy głównego bohatera filmu dobitnie pokazują, że nadmiar cukru w naszej diecie może pogorszyć zarówno nasz stan zdrowia jak i samopoczucie. Jeśli więc masz problemy z koncentracją, wahania nastroju, spadki energii w ciągu dnia czy napady na „coś słodkiego” warto, abyś dokładniej przyjrzał się swojemu jadłospisowi – może nadmiar cukrów prostych w diecie jest również Twoim problemem.

that-sugar-post-bez-cukru

Recommended Posts

Leave a Comment

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się