Energia zdrowia i życia – wspomaganie leczenia nowotworów

 In Projekty

Program Fundacji Psychoonkologii i Promocji Zdrowia Ogród Nadziei we współpracy z Fundacją Szczęśliwi Bez Cukru skierowany do chorych na raka w Warszawie i w Polsce.

Wesprzyj trening antystresowy „8 x O”, który pomógł już setkom osób ze zdiagnozowanymi nowotworami odzyskać zdrowie i chęć życia!

1% KRS 0000218418 z dopiskiem: Energia zdrowia i życia

 

tutaj pobierzTwoja wpłata umożliwi osobom chorym na raka odzyskanie nadziei i chęci do życia poprzez udział w zajęciach:

„Oswoić stres” – trening gospodarowania energią życiową w stresie „8xO” według Wojciecha Eichelbergera, zaadaptowany przez psychoonkolożkę Monikę Annę Popowicz z Ogrodu Nadziei. Program zawiera 8 kompetencji:

  • odreagowanie
  • oddech
  • oparcie w sobie
  • obecność
  • odmawianie i odpuszczanie
  • odpoczynek
  • odżywianie
  • opiekowanie się sobą

Gotowanie Intuicyjne to warsztaty zdrowego odżywiania się zgodnie z dietą antyzapalną, alkaliczną, wspomagającą leczenie nowotworów, opracowaną przez doświadczonego dietetyka Agnieszkę Wiśniewską z Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru.

Równowaga energetyczna jest podstawą zdrowia.  Chory, otrzymując diagnozę: rak, mobilizuje się do walki o przetrwanie. Ta mobilizacja – jeśli nie towarzyszy jej mądra troska o swoje ciało i jego potrzeby – jeszcze bardziej zaburza równowagę organizmu i może prowadzić do wyczerpania zasobów energetycznych, tak potrzebnych do tego, by zdrowieć.

Możemy zadbać o swoje zasoby energetyczne dzięki wiedzy o tym, jak one funkcjonują, jak należy je monitorować, uzupełniać i wzmacniać.

Możemy rozwinąć swoje umiejętności radzenia sobie ze stresem dzięki prostym technikom i narzędziom, łatwym do zastosowania w codziennym życiu.

Możemy przywrócić równowagę i uruchomić naturalne mechanizmy zdrowienia w ciele.

WIEDZA – NARZĘDZIA – WSPÓLNOTA

Wiedza ta jest przekazywana podczas treningu w sposób aktywny, angażujący uczestników poprzez udział w proponowanych ćwiczeniach i doświadczeniach. Uczestnicy poznają w ten sposób siebie samych, swoje możliwości i ograniczenia w korzystaniu z zasobów energetycznych oraz uczą się od siebie nawzajem. Proponowane ćwiczenia mają także na celu przekazanie i rozwój praktycznych umiejętności przydatnych w gospodarowaniu tymi zasobami i radzeniu sobie ze stresem.

Bardzo ważną rolę spełnia tutaj sposób odżywiania się, dlatego odbiorcy programu uczą się przyrządzać jedzenie, które jest lekarstwem – pokarmem dla duszy i ciała. Ponadto otrzymują narzędzia, z których mogą skorzystać, żeby obniżyć poziom napięcia i zmniejszyć nadmierną mobilizację, co prowadzi do równowagi energetycznej, wzmacnia i stymuluje działanie układu immunologicznego w hamowaniu procesu nowotworowego w ciele.

Wspólne doświadczenia podczas warsztatu dające możliwość współpracy i współdziałania prowadzą do integracji i wzajemnego wspierania się w grupie uczestników.

Kontakt: barbara@szczesliwibezcukru.pl tel. 501 477 213

Polecamy także materiały w zakładce do pobrania

Partner programu:

www.ogrodnadziei.org.pl  www.facebook.com/ogrodnadziei

Recent Posts

Leave a Comment

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się