header-bez-cukru-inni-o-cukrze

Inni o cukrze

Filmy

CUKIER – LEGALNY NARKOTYK. JAK WYJŚĆ Z NAŁOGU?

Nagranie wykładu dziennikarki Katarzyny Lewkowicz-Siejki pt.: „Cukier – legalny narkotyk. Jak wyjść z nałogu?”. Wykład ten został przedstawiony dnia 25 października 2014 roku w Poznaniu w ramach comiesięcznych spotkań Stowarzyszenia Promocji Zdrowego Stylu Życia – Sięgnij po zdrowie.

UCZ KAŻDE DZIECKO, JAK ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ.

Słynne wystąpienie Jamiego Oliviera podczas konferencji TED. W przemówieniu dotyczącym wpływu odżywiania na życie i zdrowie ten rewolucjonista żywieniowy m.in. pokazuje ilość cukru dodanego w mleku, które podaje się dzieciom w szkołach.

 Artykuły

CUKIER UZALEŻNIA

http://nauka.newsweek.pl/cukier-uzaleznia,88768,1,1.html

„Należy zakazać sprzedaży słodzonych napojów gazowanych nieletnim. A dorosłym godziny sprzedaży znacząco ograniczyć. Podatek od tych napojów powinien zostać natychmiast podniesiony, aby ich cena wzrosła przynajmniej dwukrotnie. Sprzedaż batonów i wszelkiego rodzaju słodyczy w szkołach powinna być karana.”

SŁODYCZE UZALEŻNIAJĄ JAK ALKOHOL

http://nauka.newsweek.pl/slodycze-uzalezniaja-jak-alkohol,88769,1,1.html

„Każde uzależnienie ma co najmniej dwa wymiary. Jeden to jest uzależnienie na poziomie biologii czy fizjologii, a drugi – na poziomie psychiki. Jeśli organizm uzależnia się od jakiejś substancji i się ją odstawi, występuje zespół abstynencyjny. Wszystko jedno, czy dotyczy to alkoholu, narkotyków czy cukru.”