certyfikat-miejsce-wolne-od-cukru

CERTYFIKOWANE MIEJSCA WOLNE OD CUKRU

Aktualnie istnieje 7 lokali, które otrzymały nasz certyfikat Miejsca Wolnego od Cukru i większość mieści się w Warszawie.

Certyfikat ten jest przyznawany lokalom, które nie używają cukru do swoich dań, zarówno tych wytrawnych jak i na słodko. Do słodzenia stosują one jedynie polecane przez nas zdrowe zamienniki cukru: owoce świeże i suszone, melasę karobową, buraczaną, trzcinową, syrop daktylowy, ksylitol, erytrol, inulinę i stewię. Certyfikat jest przyznawany po przeprowadzeniu audytu przez naszych ekspertów. Lokale zainteresowane certyfikacją mogą się zgłaszać na adres info@szczesliwibezcukru.pl

 

Lemon Tree – Pozdrowienia Bistro

Certyfikat w 2019r. Restauracja, catering dietetyczny, catering okolicznościowy oraz bezglutenowa i bezcukrowa cukiernia/piekarnia. Specjalizują się w potrawach zdrowych, bez cukru, bez chemicznych dodatków, bezglutenowych, wegańskich.

Lokalizacja:

Kielce, ul. Bodzentyńska 2

 

Chude Ciacho

Miejsce otrzymało od nas certyfikat w 2018 roku. Póki co Chude Ciacho ma 2 lokale w Łodzi, ale na początku czerwca zostanie otwarty lokal w Warszawie. Chude Ciacho zostało stworzone z myślą o osobach dbających o zdrowe odżywianie i dobrą kondycję. Dania skomponowane są w oparciu o zbilansowaną dietę, przy uwzględnieniu zawartości makroskładników oraz liczby kalorii. Każda potrawa jest opatrzona informacjami dotyczącymi zawartości glutenu, laktozy, nabiału oraz ewentualnych alergenów. Desery słodzone są przy użyciu erytrolu lub stewii.

Lokalizacje:

Łódź

  • ul. Narutowicza 25
  • CH Sukcesja, al. Politechniki 1

Warszawa – ul. Andersa 33

 

Kawiarnia EcoChef

Lokal otrzymał od nas certyfikat w 2017 roku. Jest to wegańska kawiarnia oferująca własnego wyrobu ciasta, tarty i desery z ekologicznych składników. Produkty są słodzone ksylitolem, daktylami i innymi owocami. EcoChef oferuje także możliwość zakupu ciast na zamówienie.

Lokalizacja: ul. Sarmacka 22

 

Catering Get Green

Miejsce otrzymało od nas certyfikat w 2018 roku. Jest to catering koktajlowy i sokowy. Obsługuje eventy dla pracowników, klientów, akcje promocyjne, jubileusze, konferencje, zjazdy i zloty, prezentacje i inne uroczystości oraz spotkania. W zależności od potrzeb serwuje smoothies w dziesiątkach, setkach, po tysiące sztuk w formie smoothie baru lub gotowych koktajli w butelkach. Smoothie od Get Green są naturalnie słodkie dzięki owocom i warzywom.

Lokalizacja: na zamówienie na terenie całej Polski ale głównie Warszawy

 

Leonardo Verde

Lokal otrzymał od nas certyfikat w 2017 roku. Jest to 100% roślinna włoska restauracja. W menu obok tradycyjnie włoskich przysmaków jak pizza i makarony znajdują się zupy, sałatki, ciasta i desery oraz bogaty wybór opcji barowych. Do słodzenia wykorzystywany jest ksylitol, erytrol, inulina i melasa.

Lokalizacja: ul. Poznańska 13

 

 

Słodki Bez

Lokal otrzymał od nas certyfikat w 2017 roku. Jest to kawiarnia i cukiernia oferująca zdrowe wypieki — bez cukru, bez białej mąki, a także bez glutenu. W ofercie znajdziecie torty, ciasta, ciastka, tarty, brownie, pralinki, batoniki, a torty dostępne są także w wersji na zamówienie.

Lokalizacja: ul. Hoża 51

 

Sugarfree

Lokal otrzymał od nas certyfikat w 2017 roku. Jest to pracownia cukiernicza, która specjalizuje się w pieczeniu zdrowych i lekkich tortów, ciast oraz ciastek. Wyroby słodzone są ksylitolem, erytrolem oraz stewią, powstają w oparciu o naturalne, nieprzetworzone składniki i zawierają minimalną ilość tłuszczu, dzięki czemu są znacznie mniej kaloryczne niż tradycyjne ciasta. Dostępne są także na zamówienie.

Lokalizacja: ul. Puławska 37