Fundacja Szczęśliwi Bez Cukru rozwinęła się z akcji „Słodkie życie bez cukru” prowadzonej od 2015 roku.

BEZCUKROWA MAPA POLSKI

Współpracujemy z lokalami, doradzając w kwestii stosowania zdrowych zamienników cukru w menu oraz certyfikując Miejsca Wolne od Cukru dodanego i umieszczając je na Bezcukrowej Mapie Polski.

IDEA I WARTOŚCI

W 90% działań opieramy się na pracy wolontariackiej na rzecz idei i wspólnych wartości – Gala Krzepcy Bez Cukru to święto wszystkich osób zaangażowanych w realizację misji, czyli zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze poprzez osobisty przykład.

Założycielką Fundacji jest dietetyk Agnieszka Wiśniewska, matka czwórki dzieci, specjalistka z olbrzymim doświadczeniem i ekspercką wiedzą, którą potrafi bardzo przystępnie przekazać. Od kilkunastu lat z powodzeniem pracuje z osobami chorymi na choroby cywilizacyjne i wspomaga ich leczenie dietą.

Zebraliśmy także zespół ekspertów-wolontariuszy: lekarzy, dietetyków, psychodietetyków, psychologów, informatyków, grafików oraz praktyków żywienia bezcukrowego, z którymi tworzymy tę stronę internetową i fanpage na Facebooku, przekazując spójne, wiarygodne treści na temat zdrowego odżywiania bez cukru.

Organizujemy kampanie społeczne, edukację bezpośrednią, jak również stoiska informacyjno-konsumpcyjne podczas różnych wydarzeń, np. Dzień Dziecka, Kongres Kobiet, Dni Alergii, Henschke Festiwal, Finał WOŚP, Dzień Walki z Rakiem, itp.