„Słodziutki. Biografia cukru” – premiera książki w Katowicach

 In Wydarzenia Archiwum

Autorzy książki „Słodziutki. Biografia cukru” to para dziennikarzy, którzy wcześniej napisali hitową i nagradzaną biografię profesora Zbigniewa Religi: Dariusz Kortko i Judyta Watoła. 20 lutego w katowickim teatrze odbyło się premierowe spotkanie, w którym wzięli udział oboje Autorzy i inni znamienici goście: diabetolodzy prof. Ryszard Strojek i prof. Leszek Czupryniak, a także dietetyk Małgorzata Rusek. Ucztą dla ducha były ich zabawne i poruszające wypowiedzi, zaś ucztą dla ciała przygotowane przez naszą Fundację bezcukrowe słodycze.

To historia inna niż wszystkie. Co wyróżnia tę opowieść o cukrze? Przede wszystkim to, że sięga do prapoczątków – nie tylko uświadamia, jak bardzo jest szkodliwy, ale też jak manipulowano wiedzą na jego temat. Poznanie tej prawdy przyda się każdemu, kto chce zdrowo się odżywiać. Całość napisana lekkim językiem, pełna ciekawostek i nieznanych dotąd historii. Warto. Oktawia Nowacka, pięcioboistka, olimpijka, zdobywczyni Pucharu Świata, medalistka mistrzostw Europy i Polski.

Cukier to dla jednych rozkosz, dla innych przekleństwo. Spośród tysięcy pacjentów z cukrzycą, jakich miałem i mam pod opieką, zaledwie kilku potrafiło zmierzyć się z nią, decydując, że będą po prostu jedli mniej. Chciałbym bardzo, by było ich więcej. „Słodziutki. Biografia cukru” pomaga zrozumieć, dlaczego to ważne. Książkę przeczytałem z dużą przyjemnością i także Państwa zachęcam do lektury. Prof. dr hab. Krzysztof Strojek, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii.

 

 

Recommended Posts

Leave a Comment

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się