Agnieszka Wiśniewska

Fundatorka, Przewodnicząca Rady Fundacji


Fundatorka, Przewodnicząca Rady Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru, założycielka Fundacji oraz inicjatorka akcji Słodkie Życie Bez Cukru. Dietetyk, naturopeutka, doradczyni żywieniowa, muzyk, instruktorka jogi, instruktorka harcerska. Pomaga dotrzeć do potrzeb własnego ciała i nawiązać z nim kontakt. Prowadzi zajęcia gotowania intuicyjnego. Matka piątki wspaniałych dzieci.

Katarzyna Janiak

Asystentka Zarządu I Rady Fundacji


Asystentka Zarządu i Rady Fundacji – dietetyk, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz SGGW w Warszawie, propagatorka racjonalnej, zbilansowanej diety i filozofii zero waste. Największą satysfakcję sprawia jej praca z pacjentami z nadwagą. Znana z tego, że potrafi przygotować posiłek z przysłowiowego światła w lodówce. Prywatnie miłośniczka rolek, górskich wędrówek i puzzli.

Janusz Wiśniewski

Fundator, Prezes Zarządu Fundacji


Fundator, prezes zarządu Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru od 25.03.2019, dietetyk, instruktor jogi, pasjonat gry na gongach, geograf i logistyk. Interesuje się ekologicznym stylem życia, zajmuje się recyklingiem materiałów. Właściciel firmy Wisart.

Andrij Romaniw

Fundator, Członek Rady Fundacji


Fundator, członek Rady Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru – absolwent UKSW/SGH, zajmuje się organizacją, obsługą IT. Pasjonat zdrowego stylu życia i terapii dźwiękiem, certyfikowany instruktor jogi kundalini. Preferuje bezcukrowe, roślinne jedzenie. Hasło przewodnie: „Wszystko jest możliwe i wszystko będzie jeszcze lepiej”. Interesuje się rozwojem osobistym.

Dietetycy

Małgorzata Sobczyk

Dietetyk


Wiceprezeska Fundacji w latach 2017-2019 (do 25.03.2019), specjalistka żywienia człowieka, zwłaszcza z zakresu diet roślinnych. Prowadziła badania naukowe w ramach doktoratu na SGGW. Poza konsultacjami dietetycznymi zaangażowana w szeroko pojętą edukację żywieniową – wykłady, warsztaty i konferencje. Współautorka książki „Uodpornij się, jedząc świadomie” oraz autorka bloga BiteThru. http://bitethru.blog.pl/

Małgorzata Rusek

Dietetyk


Dyplomowany dietetyk, absolwentka Dietetyki na SGGW oraz Psychodietetyki na SWPS w Warszawie. Kieruje się wiedzą opartą na dowodach naukowych, którą stale pogłębia zarówno samodzielnie, jak i uczestnicząc w szkoleniach i kursach. Entuzjastka dietoprofilaktyki, wyznająca zasadę, że odżywiać się zdrowo to znaczy „ze zdrowym rozsądkiem”. Wiedzę łączy z praktyką, publikując własne przepisy na zdrowe i smaczne dania na blogu https://malgorzatarusek.pl/ , razem z ciekawymi artykułami i praktycznymi poradami. Autorka e-booka Mam w planie odchudzanie

Agnieszka Kopczyńska

Dietetyk


Specjalistka ds. żywienia i dietetyki, z wykształcenia również humanistka, a z praktyki zawodowej: trenerka i wykładowczyni. Prowadzi bloga AgaMaSmaka.pl. Prywatnie mama Agatki, która była najważniejszym impulsem do zajęcia się tematem zdrowia i żywności. Entuzjastka prostych i szybkich w przygotowaniu roślinnych dań, pozbawionych cukru i glutenu, oraz motywowania innych do dokonywania zdrowych, lepszych wyborów. https://www.agamasmaka.pl https://www.facebook.com/agamasmaka

Iwona Kibil

Dietetyk


Dietetyk, specjalistka diet roślinnych oraz praktyk diety nieprzetworzonej opartej o produkty roślinne. Właścicielka poradni Wegecentrum, organizatorka warsztatów, wykładów i konferencji poświęconych odżywianiu i gotowaniu. Autorka e-booka “Weganka w ciąży” oraz współautorka książki “Uodpornij się, jedząc świadomie”. https://www.wegecentrum.pl https://www.facebook.com/Iwonakibildietetyk

Beata Jabłonowska – Lietz

Dietetyk


Specjalistka poradnictwa dietetycznego i psychodietetyki w Instytucie Żywności i Żywienia. Autorka i współautorka publikacji w czasopismach naukowych oraz prac prezentowanych na konferencjach krajowych i zagranicznych. Współwykonawca kilku projektów badawczych z zakresu nutrigenomiki. Specjalizuje się w badaniu wpływu redukcji masy ciała na wybrane parametry biochemiczne i genetyczne wśród osób z otyłością. Pasjonatka modelowania prozdrowotnych nawyków żywieniowych, zwłaszcza wśród dzieci.

Agnieszka Senk

Dietetyk


Dietetyk, ekspert w żywieniu dzieci, kobiet w ciąży, kobiet karmiących oraz osób odchudzających się. Prowadzi poradnictwo żywieniowe w dwóch językach: polskim i angielskim. Edukatorka żywieniowa: pisze, przemawia, promuje zdrowy styl życia. Autorka planu żywieniowego dla polskich himalaistów. Matka trójki dzieci. Zaprasza także na stronę http://dietetykrodzinny.com https://www.facebook.com/dietetykrodzinny

Dietetyk Anna Żuławnik

Dietetyk


Dietetyk, absolwentka SGGW w Warszawie, specjalizuje się w poradnictwie żywieniowym i układaniu indywidualnych diet, szczególnie w chorobach cywilizacyjnych, redukcyjnych i wegetariańskich. W trakcie pracy z pacjentem uwzględnia elementy coachingu dietetycznego. Ponadto pracuje pracuje jako dietetyk w centrum dietetycznym i prowadzi stronę Witaland. Prywatnie pasjonatka jazdy konnej, rolek i roweru, lubiąca gotować i eksperymentować w kuchni, od lat nie używająca cukru.

Monika Dziemidowicz

Dietetyk


Dietetyk, dietoterapeutka wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, właścicielka Poradni ekoDiETETYK; w praktyce łączy dietetykę zachodnią z zaleceniami odżywiania opartymi na dietetyce energetycznej, organizatorka warsztatów i wykładów poświęconych zdrowemu odżywianiu.

Monika Bocian

Dietetyk


Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Właścicielka poradni Moc Odżywiania – profilaktyka i terapia żywieniowa. W swojej pracy bada psychospołeczne funkcje jedzenia oraz pomaga wydobywać i wzmacniać motywację swoich pacjentów. Uwielbia podróże, eksperymenty w kuchni i odpoczynek na łonie natury.

Marta Olczak

Dietetyk


Dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, propagatorka zdrowego stylu życia pragnąca pomagać ludziom w zmianie ich nawyków żywieniowych i polepszaniu jakości ich życia. W wolnych chwilach lubiąca pojeździć na rowerze, pobiegać i poeksperymentować w kuchni.

Adrianna Jurczak

Dietetyk


Dyplomowany dietetyk, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kontynuująca studia magisterskie w SGGW. Pasjonatka racjonalnego odżywiania współistniejącego z aktywnością fizyczną. Aktualnie dietetyk i trener w klubie fitness dla kobiet. Codziennie walczy o utrwalanie prawidłowych nawyków u swoich pacjentów, gdyż prawdziwym sukcesem terapeutycznym jest nie tylko utrata zbędnych kilogramów, ale wpojenie prawidłowych nawyków żywieniowych, które staną się normą. Nic tak nie motywuje dietetyka do dalszej pracy jak zadowolenie pacjenta, który czuje się dobrze we własnym ciele.

Karolina Męczyńska

Dietetyk


Dietetyk, obecnie kończy studia magisterskie na SGGW. Najbardziej interesuje się dietoprofilaktyką i dietoterapią dzieci i młodzieży z problemem otyłości i nieprawidłowymi zachowaniami żywieniowymi – swoją pracę dyplomową poświęciła właśnie tej tematyce. Prywatnie miłośniczka Czarnego Lądu, marzy o wyprawie safari z prawdziwego zdarzenia.

Marta Stolarczyk

Dietetyk


Studentka ostatniego roku dietetyki na uczelni medycznej i absolwentka licznych kursów w swojej profesji. Od roku czynnie praktykuje zawód jako koordynator sekcji dietetycznej dietapacjenta.pl. Poza dietetyką zainteresowana podróżami i aktywnym wypoczynkiem, realizująca kurs na instruktora rekreacji ruchowej.

Zofia Lorens-Litka

Dietetyk


Lekarka internistka, terapeutka Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W terapii wykorzystuje leczenie dietą, ziołolecznictwo, masaże lecznicze Shiatsu, Lomi Lomi Nui. Jako wolontariuszka wspiera także Fundację Ewy Błaszczyk „akogo”. Prywatnie mama 15-letniego Krzysia, pasjonatka zdrowej kuchni wegańskiej, kinomaniaczka.

Ola Chojnacka

Dietetyk


Studentka Żywienia Człowieka na SGGW, szczególnie zainteresowana wpływem poszczególnych składników pożywienia na zdrowie i samopoczucie człowieka. Wiecznie pozytywnie nastawiona do życia. Uwielbia siatkówkę, zumbę, zdrową żywność i komedie.

Natalia Łaszkiewicz

Dietetyk


Studentka Żywienia Człowieka i Oceny Żywności na warszawskiej SGGW. Pasjonatka dietetyki klinicznej oraz leczenia jedzeniem. Zwolenniczka zdrowego podejścia do życia. Zafascynowana kulturystyką, sportami siłowymi i fitnessem.

Monika Prucnel

Dietetyk


Studentka Żywienia Człowieka na SGGW. Jest też polonistką i socjolożką, pracuje jako copywriter. Wegetarianka, która prowadzi bloga kulinarnego Vege Kika oraz pisze artykuły na temat zdrowego odżywiania. Zainteresowana wpływem diety na występowanie chorób cywilizacyjnych. Lubi jazdę na rowerze, jogę i książki kryminalne.

Sylwia Pacyna

Dietetyk


Dietetyk, absolwentka UM w Łodzi, obecnie kontynuuje studia magisterskie na SGGW. Dietetyczka z pasją, lubiąca zdrową kuchnię, kulinarne eksperymenty i nowinki. Szczególnie lubi i zajmuje się pracą z dziećmi, edukacją żywieniową w szkołach. Interesuje się także wpływem pożywienia na funkcjonowanie ludzkiego umysłu. Dietetyka to jej pasja, którą chce rozwijać przez całe życie i pomagać innym.

Julita Balcerak

Dietetyk


Nie ma sytuacji bez wyjścia – w kuchni także. Uwielbiam zaskakujące połączenia kulinarne i zgłębiać naukową stronę dietetyki. Jeśli chcesz spróbować nowych roślinnych zestawień – do dzieła!

Przyjacele

Barbara Wojtaszek


Pierwsza prezeska Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru w latach 2016-2019 (do 25.03.2019), w organizacjach pozarządowych od 1996, opiekunka wolontariatu, copywriterka, organizatorka imprez i wydarzeń, ponadto dziennikarka internetowa, blogerka, polonistka i anglistka. Czytająca wszystko, na czym zawiesi oko; podróżolubna, roślinożerna. “Żegnaj cukrze, witaj zdrowie!”

Agata Swornowska


Członkini Rady Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru – dziennikarka, prezenterka i producentka TV, CEO w Agencji Kreatywnej ArteMis.

Jacek Bielawski


Fundator, członek Rady Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru – właściciel firmy recyklingowej Pre-Media na Śląsku.

Maciek Rock


Członek Rady Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru – uhonorowany tytułem Krzepki Bez Cukru, dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy i telewizyjny, model.

Beata Jarzębska


Członkini Rady Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru – dziennikarka, fotografka, modelka.

Agnieszka Francman-Jastrzębska


Wolontariuszka Fundacji w zakresie PR, absolwentka kulturoznawstwa na UW. Pracuje od zawsze w wydawnictwie, w którym zajmuje się promocją książek. Mama dwóch chłopców. Zainteresowania: podróże, fotografia, prowadzi bloga podróżniczego „Nie bądź taki weź dzieciaki!”.

Psychodietetycy / Psychologowie

Joanna Brylska

Psycholog


Z wykształcenia psycholog, ukończyła studia podyplomowe na kierunku: „Dietetyka w chorobach wewnętrznych i metabolicznych” oraz „Trener umiejętności poznawczych”. Tworzy programy szkoleń z zakresu zdrowego odżywiania, autoprezentacji, sztuki komunikacji, rozwiązywania konfliktów, rynku pracy i radzenia sobie ze stresem. Współpracuje z poradnią Anigra. Podczas konsultacji psychodietetycznych łączy doświadczenia z zakresu psychologii i dietetyki. Prywatnie roztańczona i rozśpiewana miłośniczka psów.

Jowita Nesterowicz

Dietetyk I Doradca Żywieniowy


Dietetyk i doradca żywieniowy. Obecnie studiuje psychodietetykę, ponieważ wierzy, że psychologia to nieodłączny element odżywiania. Interesuje się problematyką zaburzeń odżywiania, badaniem uzależnienia od jedzenia oraz wpływu żywności na stan emocjonalny. Prywatnie wegetarianka, pasjonatka książek o zdrowiu i odżywianiu oraz podróżowania.

Małgorzata Talaga – Duma

Psychodietetyk


Aabsolwentka psychodietetyki, edukatorka żywieniowa. Zajmuje się kształtowaniem zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i osób dorosłych, prowadząc warsztaty edukacyjno-kulinarne oraz szkolenia z zakresu psychologii jedzenia. Szczególnie interesuje się żywieniem dzieci oraz programowaniem metabolicznym. Prywatnie spełniona żona i mama. Autorka jedzzglowa.pl

Praktycy Żywienia

Magdalena Bajtlik


Ambasadorka idei alfa-odżywiania, założycielka poradni żywieniowej Niralamba. Pracuje nad czytelną identyfikacją wizualną alfa-produktów oraz systemem informatycznym zapewniającym wsparcie w nietolerancjach pokarmowych. Motto: „wyleczyć świat”.

Paweł Ochman


Weganin lubiący gotować, fotografować i publikować to co się uda wytworzyć z roślin na drodze wielu przemian. Można śmiało powiedzieć: kulinarny alchemik i cudotwórca!

Agata Puk


Blogerka, autorka bloga agataberry.pl, którego misją jest przekazywanie wiedzy o zdrowiu. Absolwentka pedagogiki na APS i dziennikarstwa na UW. Po studiach pracowała jako dziennikarz medyczny. Obecnie na blogu porusza tematy związane ze zdrowym odżywianiem, aktywnością fizyczną i poradami na temat dbania o zdrowie, inspirujac ludzi do zdrowych wyborów. Prywatnie właścicielka cudownego kundelka o imieniu Piksel.

Graficy

Dominika Faryno

Grafik


Art director i graphic designer autorka logotypu i identyfikacji wizualnej Fundacji Szczęśliwi Bez Cukru. Absolwentka ASP, wszechstronnie uzdolniona pasjonatka sztuki i życia. Uwielbia rozwój, podróże, zdrową żywność, coaching, krav maga i motocykle. Działająca aktywistka i weganka.